Паланок – візитівка Мукачева

У більшості людей, що мають хоча б невелике уявлення про Закарпаття, асоціація з Мукачевом –  замок Паланок. Він вважається головною визначною пам’яткою міста, в середньовічних стінах якої таїться безліч загадок і таємниць. Паланок – це мукачівська фортеця, це те місце, де буває кожен, хто відвідує Закарпаття і, безумовно, кожен, хто тут живе. Ця твердиня має неймовірну історію, з такими захопливими сюжетами, що тільки книги писати! Власне, навіть ці книги унікальна фортеця робить бестселерами.

29 травня 2024 року учні 4 класу разом з класним керівником Наталією Сідор, асистентом вчителя Вікторією Фурдела та головою батьківського комітету класу Мариною Безик відвідали замок «Паланок». Фортецю помітили здалеку. Паланок, освітлений ранковими променями сонця, велично стояв і вабив дітей до себе. Подорожуючи замком діти були вражені від побаченого: підвальні каземати, палацові покої та  кімната тортур, археологічні знахідки та  етнографічні пам’ятки, полотна живописців Закарпаття. Хлопчики та дівчата дізнались багато цікавих історій, фактів та легенд. Діти ставили безліч цікавих запитань та отримували обґрунтовані відповіді. Підсумував все побачене й почуте   фільм «Історія замку Паланок». Після екскурсії четвертокласники відвідали одну з піцерій Мукачева, де смакували піцою та ділилися своїми враженнями від побаченого.